फेसबुकका डाटा चोर्ने २५ एपमाथि गुगलको प्रतिबन्ध

सुचना/प्रविधि

सुचना/प्रविधि

गुगलले आफ्नो गुगल प्ले स्टोरबाट विभिन्न २५ वटा एन्ड्रोइड एपहरुलाई हटाइदिएको छ । फेसबुक प्रयोगकर्ताका लगइन डाटाहरुको चोरीमा ती एपहरु संलग्न रहेको विषयमा साइबर सेक्योरिटी कम्पनी एभिनाले खुलासा गरेसँगै गुगलले यस्तो कदम चालेको हो ।

ती एपहरुमा मालवेयर रहेका र त्यस मार्फत स्मार्टफोन प्रयोगकर्ताका फेसबुक लगइन डाटाहरु चोरिने गरिएको एभिनाले खुलासा गरेको थियो ।

ती २५ वटा एपहरु गुगल प्ले स्टोरमा अहिलेसम्म २० लाख पटक डाउनलोड भैसकेका छन् । ती मध्ये अधिकांस एप फाइल म्यानेजर, फ्लास लाइट, वालपेपर म्यानेजमेन्ट, स्क्रिनसट इडिटर तथा मौसम समबन्धी एपहरु रहेका छन् । गुगलले प्ले स्टोरबाट हटाएका २५ वटा एपहरुको सूचि यस्तो छ –

Super Wallpapers Flashlight,Padenatef,Wallpaper Level,Contour level wallpaper,Iplayer & iwallpaper,Video maker,Color Wallpapers,Pedometer,Powerful Flashlight,Super Bright Flashlight,Super Flashlight,Solitaire game,Accurate scanning of QR code,Classic card game,Junk file cleaning,Synthetic Z,File Manager,Composite Z,Screenshot capture,Daily Horoscope Wallpapers,Wuxia Reader,Plus Weather,Anime Live Wallpaper,iHealth step counter,Com.tyapp.fiction

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *