कोरियन एयरवेजले आर्थिक श्रोत जुटाउन आफ्नो सम्पत्ति बिक्री गर्दै

कोरिया जानाकारी

सोल

दक्षिण कोरियाको सबैभन्दा ठूलो तथा सरकारी ध्वजा बाहक कोरियन एयरवेजले कम्पनिको आर्थिक गतिविधिलाई निरन्तरता दिन करिव १.३ बिलियन अमेरिकी डलर श्रोत जुटाउने तयारी थालेको छ ।

कोरोना संक्रमणका कारण थला पारेको एयरवेजलाई पुनर्जिवन दिन कम्पनिले सो निर्णय लिएको बताइएको छ ।कम्पनिले आर्थिक श्रोत जुटाउन राजधानी सोल वरपर रहेको आफ्नो जग्गा सोल महानगर सरकारलाई ५०० बिलियन वोनमा विक्री गर्ने र सरकारबाट थप १ ट्रिलियन वोन रकम लोन लिने कम्पनिले बताएको छ ।

ग्वाङह्वाम मा रहेको आफ्नो जग्गा नगर सरकारलाई बिक्री गर्ने तयारीमा रहेको तर सानो मुल्यान्तरका कारण बिक्री भने भइनसकेको कम्पनिले जनाएको छ । कम्पनिले आफ्नो जग्गाको मुल्य ५०० बिलियन वोन तोकेको तर सरकारले ४६७ बिलियन वोन मात्र दिन तयार रहेका कारण बिक्री भने भइसकेको छैन ।

हाल कोरियन एयरवेज कोरिया बिकास बैंकसँगको सहकार्यमा तथा सरकारको जमानतमा १ ट्रिलियन वोन नगद निकाल्ने योजनामा रहेको छ । प्रत्यक्ष नगदको अभावमा कोरियन एयरवेजले आफ्नो सञ्चालन खर्चको जोहो गर्न जग्गा बिक्री तथा सरकारी लोन लिने योजनामा रहेको छ ।हटपाटि

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *