कोरोनालाई जित्दै कोरिया;नयाॅ संक्रमितको संख्या हालसम्मकै कम।

कोरिया आज

सउल/द.कोरियादक्षिण कोरियामा विगत २४ घण्टामा केवल ८ व्यक्तिमा कोरोनाभाइरस सङ्क्रमण देखिएको छ।
दुई महिनायता सङ्क्रमितको सङ्ख्या एकोहोरो अङ्कमा मात्रै थपिएको यो पहिलो पटक हो।आठ सङ्क्रमितमध्ये पाँच जना विदेशबाट फर्किएका व्यक्ति भएको रोग नियन्त्रण केन्द्रले जनाएको छ।कुनै बेला चीनपछि एशियामा सर्वाधिक सङ्क्रमण फैलिएको

दक्षिण कोरियाले कोभिड-१९ महामारी उल्लेखनीय रूपमा नियन्त्रणमा लियो।त्यहाँ सङ्क्रमितको सङ्ख्या १०,७०० पुगेको छ भने २३४ जनाले कोरोनभाइरसका कारण ज्यान गुमाएका छन्।फेब्रुअरी महिनामा एशियामा चीनपछि धेरै सङ्क्रमित हुनेको सङ्ख्या दक्षिण कोरियामा थियो।कोरोनाभाइरस प्रकोप नियन्त्रणमा ल्याउन

दक्षिण कोरियाले सम्भावित सङ्क्रमित व्यक्तिको परीक्षण र पहिचान गर्न उपायहरू व्यापाक रूपमा अवलम्बन गरेको थियो।राष्ट्रपति मुन जे-इनले आफ्नो देशले कोरोनाभाइरस नियन्त्रणका लागि गरेको प्रगतिले कोभिड-१९ लाई परास्त गर्न सकिने आशा विश्वका अन्य भागमा पनि दिने बताए।
व्यक्तिगत दूरी कायम गर्ने अभियानलाई थप बढाउने कि नबढाउने भन्ने विषयमा अधिकारीहरूले आइतवार सोलमा निर्णय गर्ने अपेक्षा गरिएको छ।

यसअघि कोरोनाभाइरस नियन्त्रण र रोकथामका लागि उदाहरणीय काम गरेको भन्दै प्रशंसा पाएको दक्षिण कोरियाले एप्रिल ४ तारिखमा दुई साताका लागि सामाजिक दूरी कायम गर्ने समयसीमा थपेको थियो। उक्त समयसीमा आइतवार सकिँदैछ।व्यक्तिगत दूरी कायम गर्नका लागि दक्षिण कोरियालीहरूलाई सार्वजनिक स्थलमा एकअर्काभन्दा दुई मिटर पर उभिन सुझाव दिइएको छ।उनीहरूलाई गिर्जाघर र अन्य भेलामा नजान सल्लाह दिइएको छ।एक महिनाका लागि बन्द गरिएका विद्यालयहरूले अनलाइनमार्फत् पढाउन थालिसकेका छन्।

दक्षिण कोरियामा बुधवार संसदीय निर्वाचनका लागि मतदान भएको थियो। मतदाताहरू मास्क र पन्जा लगाएरै निर्वाचनमा सहभागी भएका थिए।
निर्वाचनमा राष्ट्रपति मुन जे-इनको पार्टीले विजयी भएको छ। यसलाई कोरोनाभाइरस महामारीसँग सङ्घर्ष गर्न सरकारले गरेको कामको अनुमोदनका रूपमा हेरिएको छ।दक्षिण कोरियामा सन् १९५२ देखि सबै निर्वाचन निर्धारित समयमा हुँदै आएको छ।सन् १९५२ कोरियाली युद्ध चलिरहँदा पनि राष्ट्रपतीय निर्वाचन भएको थियो।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *